Zahradnické práce

Zahradnické práce ( probíhá výuka dle RVP 41-52-E/01 – Zahradnické práce pod názvem Zahradník)

Obor je určen žákům po ukončení základní školy praktické a pro méně úspěšné absolventy základních škol, pro které by zvládnutí běžného typu učiliště bylo náročné. Při výuce je uplatňován individuální přístup a žáci jsou vedeni k integraci do běžného života. Žáci jsou připravováni na pomocné zahradnické práce: péče o veřejnou i soukromou zeleň, množení rostlin, výsev a pěstování venkovních rostlin, pěstování a ošetřování hrnkových květin, základy aranžování a vazby, obsluha zahradních strojů. Výrobky se prezentují na prodejních velikonočních a vánočních výstavách.

Teoretická výuka a část odborného výcviku je v učilišti, jehož součástí je zahrada, skleník, dílna, vazárna a malé hřiště. Odborný výcvik probíhá také mimo školu v rámci Prahy 12 (úprava veřejných prostor, osazování mobilních nádob květinami, tvorba a osazování tématických záhonů, výsadba dřevin, tvorba a úprava prostředí kolem bytových domů), dále v ZOO Praha, na zámku Slapy, příležitostně i jiné práce (osázení biokoridoru, výhrab mokřadu).

Vytváření pracovních návyků nebo pomoc při komunikaci s potenciálním zaměstnavatelem, případně další prohlubování kvalifikace zajišťuje pro naše žáky Občanské sdružení MARTIN.

Absolventi oboru Zahradnické práce našli uplatnění například:

  • při úpravách a údržbě městské zeleně,
  • v prodejnách zahradnických potřeb,
  • u soukromých firem a v zahradnictví.

Kontakt

Odborné učiliště pro žáky s více vadami s.r.o.

Chelčického 2
130 00 Praha 3 - Žižkov

telefon 608 930 502

ředitelka Mgr. Daniela Prokopová

e-mail: reditelstvi@specou.cz

Datová schránka: fzvqz7m

Důležité termíny