Den otevřených dveří

Na středisku ZAHRADNÍK bude dne 12.2.2020 v době od 8,00 do 18,00hod

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Milí žáci, vážení rodiče,

Naše učiliště nabízí žákům školu rodinného typu. Jsme bezplatná soukromá škola, mezi jejíž priority patří individuální přístup ke každému žákovi, rozvoj dovedností a schopností a důraz na přechod do profesního života. Žáci mohou využívat naší školní psycholožku, učitelku logopedie, nebo léčebně rehabilitační cvičení. Škola nabízí i několik zájmových kroužků (sportovní hry, kreativní tvoření, rodinka, aktivně-relaxační kroužek). Individuálně spolupracujeme a komunikujeme s rodiči studentů. Žáci jsou ve škole připravováni na zahradnické práce: množení rostlin, výsevy a pěstování venkovních i interiérových rostlin, pěstování a ošetřování hrnkových květin, výsev, pěstování a sklizeň ovoce a zeleniny, základy aranžování a práce se sušenými květinami a obsluha zahradních strojů. Výrobky si žáci prezentují a prodávají na každoroční vánoční a velikonoční prodejní výstavě. Tříleté studium je ukončeno výučním listem.
Teoretická výuka a část praktické výuky probíhá v prostorách učiliště. Jeho součástí je zahrada se záhony, skleník, fóliovník, vinice, skalka, vertikální zahrada, vazárna, počítačová učebna a hřiště na míčové hry. Společně s žáky se podílíme na mnoha zahradnických projektech, jako na příklad údržbové práce a sadovnické úpravy kolem obytných domů, výsadba trvalkových a letničkových záhonů, tvorba a údržba soukromých zahrad, výsadba zeleně, ale také prodej květinové a zeleninové sadby nebo jiných výpěstků. Součástí praktického výcviku je i spolupráce se ZOO Praha, úřadem Prahy 12, zámkem Slapy.
Pro zvýšení možnosti uplatnění a začlenění do společenského života spolupracujeme s o.s. Martin a chráněnou dílnou A MANO.

Během roku pořádáme spoustu sportovních, zábavných i vzdělávacích akcí. Navštěvujeme různé výstavy, exkurze, zahrady a parky. Vyjíždíme na školu v přírodě, děláme různé výlety, pořádáme ples, Mikulášskou besídku, Vánoční besídku apod.

Jak se k nám dostanete… Do našeho zahradnického učiliště je cesta velmi jednoduchá. Můžete použít tramvaj č. 3, 17 nebo 21 z Palackého náměstí pojedete do stanice Nádraží Modřany, kde přestoupíte na bus 139 nebo 165, který Vás doveze do stanice Komořany (139) nebo Na Šabatce (165). Jiná možnost je z Kačerova (trasa metra C) autobusem 139 do stanice Komořany.