1. výlet za poznáním

  1. VÝLET ZA POZNÁNÍM  (školní rok 2018/19)

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus – obec Ostrá

…po roční pauze nastal čas vyrazit opět do přírody. Zpříjemněme si začátek školního roku, navažme na prázdniny a vydejme se do přírody za zážitky. Tentokrát se chystáme do obce Ostrá okres Nymburk, kde se nachází centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus. V obci se nachází též lesní komplex Mydlovarský pluh – chráněný přírodní výtvor. Součástí lesního komplexu je též zřícenina vodního hradu.…

Obec Ostrá leží v západní části bývalého okresu Nymburk, ve Středočeském kraji, 4 kilometry jihovýchodně od města Lysá nad Labem, s níž byla vždy historicky  spjata, a 11 kilometrů západné od města Nymburk.

Centrum řemesel je spolu s přilehlými bylinnými zahradami jedním z projektů společnosti Botanicus. Není historickou replikou vesnice z určité doby, hlavním cílem jeho stavby bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla. Při stavbě byly maximálně využity místní recyklovatelné materiály; především kámen a dřevo. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet tradiční řemesla jako dřevořezbářství, provaznictví, drátenictví, košíkářství, ale také lukostřelbu a mnoho jiného.

Kdy vyrážíme?                            v sobotu 22. 9. 2018

Kdy a kde se sejdeme?                v 8:30 na vlakovém nádraží Praha – Masarykovo nádraží

Kdy se vrátíme?                          Předpokládaný návrat cca v 16:08

Jak se dopravíme?                       Vlakem a také po svých

Jaký je plán?               Z Masarykova nádraží pojedeme osobním vlakem do obce Ostrá, kde vyhledáme a s velkým očekáváním navštívíme Centrum řemesel Botanicus. Vyzkoušíme se nejrůznější řemesla, snad se i něco naučíme, případně zhlédneme divadelní či kejklířské představení. Pokud zbude čas, navštívíme též lesní komplex.  Budeme dlouho na nohách, zvolte tedy pohodlnou obuv do terénu!!! Cca v 15:18 se vydáme osobním vlakem zpět na Prahu.

Co vzít s sebou?         rozhodně pohodlnou obuv (budeme hodně chodit J)
velkou svačinu (budeme pryč celý den), pláštěnku (kdyby pršelo) JDEME ZA KAŽDÉHO POČASÍ!

No a cena?                  420,-